Geçmişten Günümüze Kaş Modası

Saç, makyaj, kıyafet, ayakkabı ve takı gibi bir çok şeyin yanın da kaş da kadınların önem verdiği ve sürekli modası değişen bir konu haline geldi. Yıllardan beri kadınların kaşlarını nasıl şekillendirmesi gerektiği üzerine yorumlar, yeni fikirler ve öneriler gündeme geliyor. Kadınlar da bu haberleri takip ederek bir sonraki kaş modası için hazırlanıyorlar.

kaş modası

kaş modası

80’lerden itibaren görülen ince ve kavisli kaş modası ile kadınlar kaşlarının doğal hallerini bozarak yeniden şekillendirme yoluna gitti. Kalın kaşlar inceltildi, kavis verilmesi için doğal yapısıyla oynandı. 2000’lere gelindiğinde hala ince kaş modası takip ediliyordu, ta ki 2013’e dek.  2013’ün başlarında asıl güzelliğin doğal görünüm olduğu kanısına varıldı ve ince kaşlar kalın hale getirilmeye çalışıldı.

kaş modası

kaş modası

 

Kavisli kaşlara düz bir görünüm sağlandı. Bu sene de doğal görünüme dönüş devam ediyor, bununla beraber yeni bir kaş modası yaygınlaşmaya başlıyor;  Tek kaş. 20.Yüzyılda Frida’nın kaşları gibi.
Tek kaş modası yayılmaya başlarken, Madonna’nın kızı gibi bazı ünlü isimlerin de bu modayı yakından takip ettiğini görüyoruz.

Kaşlarda İstenilen Bu Doğal Görünüm Nasıl Elde Ediliyor?

Doğal güzellik algısı olan kalın ve tek kaş görünümü, bir çokm kişi sanıldığından daha zor elde ediliyor. Bunun sebebi; uzun yıllar boyunca kaşların doğal görünümünden uzaklaştırılması, yapısı bozulmasıdır. Bu kadar uzun süre alınan kaşlar, yeni görüntüsünü doğal kabul ediyor.

kaş modası

kaş modası

 

Kaşlarıyla bu sorunu yaşayanların imdadına yine kozmetik ürünleri yetişiyor. Kaş kalemi, kaş fırçası, kaş yağı… Ve şimdilerde de kaş birleştirici. Kozmetiğin yanında zeytinyağı gibi doğal yöntemler de kullanılıyor.
İşte, istenilen doğal kaş görünümü, doğuştan olmayan kişiler için böyle elde ediliyor.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2019 Tuzunami. Tüm Hakları Saklıdır.