Göz Şekline Göre Eyeliner

Eyeliner, göz makyajının olmazsa olmaz parçasıdır. Gözlere inanılmaz bir derinlik ve çekicilik katar. Kalem ya da eyeliner’ların sadece büyük gözlerde güzel olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Her tip göz şekline makyaj yapılabilir ve eyeliner uygulanabilir. Önemli olan eyeliner’ı göz şekline göre ve doğru uygulayabilmek.

Düşük Göz Kapağı

Göz kapakları düşük olan bayanlarda göz makyajını rahatlıkla uygulayabilir. Hatta en kalın eyeliner hatları bile çekebilirler. İnce çekilen eyeliner gözleri daha küçük görünmesine neden olacaktır. Bu yüzden kalın çekilebilir ve kıvrım uzatılarak sonda kavis verilmelidir.

düşük göz kapağı

düşük göz kapağı

İri ve Yuvarlak Gözler

İri ve yuvarlak gözlere sahip olanlar kalın eyeliner ve kavisten kaçınmalı. İnce başlayıp sona doğru kalınlaşan eyeliner çekilebilir. Ayrıca zaten yuvarlak olan gözler için kavis yapılması önerilmez.

iri ve yuvarlak gözler

iri ve yuvarlak gözler

Eşek Gözler

eşek gözler

eşek gözler

Eşek ya da badem diyebiliriz. Bu şekilde göz tiplerine sahip olanlar son derece şanslı. İstenilen her göz makyajı uygulanabilir. Kalın ya da ince, uzun ya da kısa olmak üzere her çizim, eşek gözler için idealdir.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2019 Tuzunami. Tüm Hakları Saklıdır.