Neden Kilo Vermek Bu Kadar Zor?

abundance-1868573_640

Dolaptaki abur cuburlardan kurtuldunuz ve neredeyse ikram edilen her kalori lezzetini reddettiniz. Birkaç hafta içinde ise kilo vermeniz durdu; haşlanmış sebzelerden sıkıldınız veya herhangi bir nedenle programınızı bozdunuz. Duygusal olarak pes etiniz, tekrar başa döndünüz. Peki, gerçekten kilo vermek bu kadar zor mu?

Diyet Başarısı için 4 Temel İpucu

Kalıcı kilo kaybı yavaş ilerleyen bir süreçtir ve hedefe varamadan pes etmek çok kolaydır. Doğru psikolojik araçlarla diyet başarınız büyük ölçüde artırılabilir.

Gerçekçi hedefler belirleyin: 2-3 ayda 25 kilo vermek gibi imkansız hedefler yerine, ayda 4 kg vermek veya bir beden küçülmek gibi daha ulaşılabilir hedefleri düşünmelisiniz.

Sosyal hayatınızda değişiklik yapın: İradenize hakim olamayacağınızı düşünüyorsanız, benzer hedefleri olan diğer insanları bulmak, diyet başarısı olasılığınızı büyük ölçüde artırabilir.

Sabırlı olun: Diyet başarısı, gerçek yaşam tarzı değişiklikleri gerektirir ve bu bir gecede olmaz. Yavaş yavaş kilo verirseniz, fazlalıklarınızı azaltma şansınız daha yüksektir.

Kendinizi ödüllendirin: Diyet başarınızı kutlamak, devam etme konusundaki kararlılığınızı güçlendirir. Diyet süresince kendinize mini hedefler belirleyin ve onlara ulaştığınızda kendinizi ödüllendirin. Ödülünüz, yeni bir pantolon veya SPA olabilir.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2019 Tuzunami. Tüm Hakları Saklıdır.