Vücudunuza Göre En Güzel Elbise Modelleri

Vücudunuza oturacak olan ve sizi sıkıp sarmalayacak olan birbirinden farklı modellerde kıyafetleriniz olan tayt ya da pantolon gibi sıcak havalarda hiçte çekilmeyecek olan kıyafetlerinizi bir kenara bırakmanın zamanı gelmedi mi, sizce de? Bundan böyle siz de yaz havasına ayak uydurarak en güzel şekilde giyinmeye özen göstermeye başlayabilirsiniz.

balık abiye

balık abiye

Yapabileceğiniz birbirinden farklı modellerde seçimler varken, elbise seçimi için dikkat edilebilir olan en doğru nokta ise vücut tipleri olacaktır. Vücudunuzun tipine göre siz de seçim yapabileceksiniz.

Geniş Omuzlar İçin Elbise Seçimi

Vücudunuzda omuzlarınızın geniş olması, sizlere az da olsa bir rahatsızlık sunuyorsa ve siz bu durumdan memnuniyetsizseniz, üzülmeyin. Siz de Straplez tarzında ki omzu açık olan elbiseleri yerine daha çok tek omuzlu elbiseler tercih etmeye yönelebilirsiniz.

elbise

elbise

 Dar Omuzlara Elbise Modelleri

Geniş omuzlara göre kıyafet seçiminiz tam tersi olacaktır. Bu durumda siz de omuzları açık yapabileceğiniz Straplez ya da kayık yaka tazında ki modelleri deneyebilir, omuzlarınızı ön plana çıkartabilirsiniz.

Armut Tip Vücut Sahibi Olanlar

elbise

elbise

Üstten alta doğru genişliğin olduğu, üst kısmın dar fakat alt kısımda genişliğin olduğu tip, armut tiptir. Günümüzde Türkiye’de Türk kadınlarının içerisinde bulunduğu bir vücut tipidir. Bu vücuda sahip bayanlar ise, kalça ve basenlerini gizlemek adına A kesim elbiseler tercih edebilirler.

 
 
 
 
 
Bir yorum ekle

Gerekli

Gerekli

İsteğe bağlı


 
 
 
 

Copyright © 2019 Tuzunami. Tüm Hakları Saklıdır.